TERMAL OTELLERE GİTMEK İÇİN 4 NEDEN

Termal suların içerisinde bulunan elementler ve mineral tuzlar, cildi iyileştirdiği gibi eklem ağrıları başta olmak üzere bazı fiziksel rahatsızlıklara da iyi gelebiliyor. Günümüzde giderek daha da popülerleşen termal oteller, en az güzellik merkezi ve spa merkezleri kadar ilgi görmeye başladı. Daha önce hiçbir termal oteli ya da kaplıcaları ziyaret etmediyseniz, sizi ikna edecek 4 nedenimiz var:


TERMAL OTELLERİN KONUMLARI
Türkiye’deki termal otellerin tamamı kartpostalları aratmayacak kadar güzel yerlerde konumlanıyor. Yemyeşil bir doğa, sessizlik ve şifalı suların yanı sıra bu oteller konumları itibariyle meditasyon ve yoga için de biçilmiş kaftan. Termal otellerde vaktin nasıl geçtiğini anlamak gerçekten de çok güç.


TERAPÖTİK (ŞİFA VEREN) ETKİLERİNİN OLMASI
Termal otellerin hepsi de odalarından, bahçelerine, termal havuzlarından odalardaki yataklara kadar her şey ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış. Termal kaynakların çevresindeki otellerde şifalı suların terapötik etkilerini en iyi şekilde hissetmenizi sağlayan, gün boyu bilgi ve hizmet alabileceğiniz bir ekibin olması da en büyük avantaj tabii. Termal havuzda yüzmek, kan akışınızı hızlandırarak temel minerallerin emilimine yardımcı olur. Termal havuzda vakit geçirdikten sonra otelin spa merkezine giderek güzel bir masajla rahatlayabilir, bu sayede eklem ağrılarınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.


GÜNE ZİNDE BAŞLAYIN
Termal otellerin birçoğunda detoks, cilt bakımı, zayıflama, masaj ve daha birçok hizmet sizleri bekliyor. Ultra modern teknolojik ürünlerle donatılmış termal otellerde kusursuz bir hizmet alabilirsiniz. Toksinlerden arınma, hücrelerin yenilenmesi gibi işlemler sonucunda da daha zinde hissedebilirsiniz.


GÜNEUZMAN FİZYOTERAPİST VE MASÖRLER İLE DÖRT DÖRTLÜK BİR HİZMET
Türkiye, tıpkı Kuzey Portekiz ve Budapeşte gibi termal kaynaklar ve kaplıcalar bakımından oldukça zengin bir ülke. Bu kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmak için de deneyimli kişilerin hizmet verdiği bir otelde konaklamak gerekiyor. Çevresinde termal otelin olmadığı bir kaplıcayı ya da termal kaynağı ziyaret ettiğinizde hem size sağlayacağı faydalar hem de suda ne kadar kalmanız veya suyun içinde ağrıyan bölgelerinize ne gibi bir işlem uygulamanız hakkında pek bilgi sahibi olmak mümkün değil. Dolayısıyla uzman kişilerden yardım alarak termal kaynaklardan daha verimi bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun dışında termal otele giriş yaparken ne gibi bir tedavi almak istediğiniz, herhangi bir şeye alerjinizin olup olmadığı, daha önce geçirdiğiniz bir hastalık ya da sürekli kullandığınız bir ilaç varsa onları sordukları için son derece güvenilir ve hijyenik bir ortamda hizmet alma imkanınız var.